Şömine Hakkında

Şömine
Her evin tasarımı ve yapı özellikleri farklı olduğundan beğendiğiniz herhangi bir şömine modeli evinize uygun olmayabilir. Şömine seçerken sadece dış görünüme değil şöminenin kullanışlı olmasına da önem verilmelidir. Şöminenin modeline göre değişecek yakıt türü de şömine seçerken başka bir kriterdir.
 

Şömine sadece dekoratif bir ürün değildir. Aynı zamanda alternatif bir ısınma aracıdır. Kışın ılıman geçen bölgelerde sadece şömine kullanımı yeterli olabilir. Kışın soğuk geçen bölgelerde doğalgaz faturanızı %50 den fazla düşürmektedir. Bu yönüyle fonksiyonel bir şömine kendini bir kaç yılda amorti etmektedir.

Şömine Keyfini, evinizi ısıtarak yaşayın...

Generic placeholder image

Odunlu Şömineler ( hazneli şömineler )

Odunlu Şömineler Yakıt olarak odun kullanılan geleneksel şöminelerdir. Evde şöminenin bağlanacağı uygun özellikte bir baca bulunması şarttır. Baca yoksa ve mutlaka odun şöminesi isteniyorsa da tadilatla baca yapılması gerekir. Diğer şömine türlerine kıyasla bu modellerde, yanan ateşin görünümü de, sesi de şömine zevkini tam olarak çıkartmanızı sağlar. Düz hatlı, modern giydirmeli odunlu şöminelerin temizliği de günümüzde oldukça kolaydır. Kapalı hazneler yakıttan elde edilen ısıyı haznenin içerisinde sıkıştırarak, çıkan zehirli gazları defalarca yakar ve bulunduğunuz ortamda maksimum seviyede ısı elde etmeniz sağlanır: Bu etkenlere bağlı olarak daha az yakıtla daha fazla ısı elde etmiş olursunuz. Kapalı haznenin kazandığı ısı derecesi açık hazneye oranla %85 daha fazladır. Kapalı hazne ısının yanısıra geri tepme ve sızma risklerini ortadan kaldırır.

Generic placeholder image

Elektrikli Şömineler

Bu tip şömineler bütçeyi fazla zorlamayacak, daha çok dekoratif amaçlı kullanılan şöminelerdir. Isınma amaçlı kullanılmazlar. Elektrikli şöminelerin ateşi aslında bir ışık oyunudur. Son yıllarda oldukça revaçta olan taşınabilir, elektrikli şömineler estetik görünümleri ve modern tasarımları ile öne çıkmaktadırlar.

Generic placeholder image
Top